O nas

Sklep internetowy MajsterOnline.pl oferuje szeroki asortyment profesjonalnych i oryginalnych elektronarzędzi, narzędzi ręcznych, narzędzi warsztatowych, zarówno dla amatorów majsterkowania jak i profesjonalistów. Wszystkie urządzenia posiadają gwarancję producenta oraz dostarczane są w wyznaczone w zamówieniu miejsce.

Odbiór techniczny mieszkania część 3 - drzwi i okna

Odbiór techniczny mieszkania część 3 - drzwi i okna

Trzecim krokiem podczas odbioru mieszkania jest sprawdzenie okien i drzwi. Ważne, aby były one czyste w momencie sprawdzania ich stanu oraz szczelności. Każde rysy, zabrudzenia lub inne usterki zgłaszaj na bieżąco do protokołu odbioru.

 

Okna i drzwi

Okna i drzwi balkonowe powinny się łatwo otwierać i zamykać. Nie mogą trzeć o ościeżnice - mają chodzić miękko i płynnie. Tylko dobrze osadzone okna będą szczelne. Dla pewności możemy zrobić test. Wkładamy kartkę papieru, zamykamy okno i jeśli nie możemy wyjąć kartki znaczy, że są szczelne. Szyby nie powinny być porysowane ani pęknięte. Parapety zewnętrzne muszą posiadać spadek. Do sprawdzenia tego przydatna może być POZIOMNICA 80CM PRO, której długość wystarczająca będzie do sprawdzenia poziomu wszystkich parapetów.

 

Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne

Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, jeśli są przewidziane w umowie, powinny łatwo się otwierać i zamykać, natomiast po szerokim otwarciu nie zamykać się samoczynnie. Sprawdź, czy nie są porysowane ani poobijane. Koniecznie zmierz ich poziom i pion, możesz wykorzystać POZIOMNICA 80CM PRO , której używałeś do sprawdzania parapetów. Zweryfikuj także ościeżnice - ich szerokość i wysokość, np  STANLEY MIARA 3M 30-487.

Mamy nadzieję, że tym poradnikiem nakierujemy Was na najważniejsze aspekty podczas sprawdzania okien i drzwi. Następną część poświęcimy instalacjom, które bądź co bądź są ogromnie ważne dla naszej kieszeni i wygody. W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu: sklep@majsteronline.pl

 

{nocache:c9420b6c8a82b424853811b77f3ac185#0}
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl