O nas

Sklep internetowy MajsterOnline.pl oferuje szeroki asortyment profesjonalnych i oryginalnych elektronarzędzi, narzędzi ręcznych, narzędzi warsztatowych, zarówno dla amatorów majsterkowania jak i profesjonalistów. Wszystkie urządzenia posiadają gwarancję producenta oraz dostarczane są w wyznaczone w zamówieniu miejsce.

Odbiór techniczny mieszkania część 2 - podłogi i ściany

Odbiór techniczny mieszkania część 2 - podłogi i ściany

Zdjęcie do artykułu pochodzi z banku zdjęć: https://pl.freepik.com

Nadszedł czas na drugi krok przy odbiorze. Poziom oraz pion podłóg i ścian to zmora wielu kupujących. Aby nie narażać się na dodatkowe koszty każdy z nas powinien mieć świadomość, jak istotna jest ta część odbioru mieszkania. Do sprawdzenia poziomu/pionu polecamy łatę murarską z oczkami, uchwytami 2,0m proI 2,0M PRO. Jej budowa - uchwyty i oczka sprawiają, że użytkowanie łaty murarskiej z oczkami, uchwytami 2,0 pro staje się bardzo komfortowe. Ważne są także posadzki balkonów czy tarasów - muszą one mieć spadek, aby bez problemu mogła odpływać woda.

 

Grubość wylewki

Gdy mieszkanie usytuowane jest na ostatnim piętrze budynku warto sprawdzić, czy ściany nie mają przebarwień/plam. Jakiekolwiek zacieki bądź ślady wilgoci są zwiastunem kłopotów. Natomiast wybierając mieszkanie na parterze powinniśmy sprawdzić grubość wylewki, czyli wywiercić dziurę w podłodze wiertłem przeznaczonym do tego typu prac. Polecamy wiertło do betonu 10x120mm dewalt, którego długość i średnica będą wystarczające, aby każdy laik mógł samodzielnie wykonać tę czynność. Wylewka ma bardzo duży wpływ na izolację termiczną, jej grubość powinna mieć ok. 5cm. W innym wypadku słono zapłacimy za ogrzewanie.

 

Kąty ścian i podłóg

Oprócz poziomu i pionu ważne są także kąty na stykach ścian i podłóg. Do tego przydatny będzie kątownik anodowany murarski 80x150cm, który my szczególnie polecamy. kątownik anodowany murarski 80x150cm ma solidną budowę i optymalny rozstaw ramion. Kiedy już sprawdzimy poziom, pion oraz kąty pozostają nam do weryfikacji nierówności i zgrubienia, które widać gołym okiem w dziennym świetle. Pamiętajcie, że każde uwagi macie prawo zgłaszać osobom, które są odpowiedzialne za wykonaną budowę.

Staraliśmy się ująć najważniejsze aspekty sprawdzania ścian i podłóg. Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi poczujecie się pewniejsi i bogatsi w wiedzę. W kolejnym tekście podpowiemy na co zwrócić uwagę podczas sprawdzania okien i drzwi.

 

 

Jeśli pojawiają się jakieś wątpliwości odnośnie sprzętu - jego wyboru, zastosowania, jakości zapraszamy do kontaktu sklep@majsteronline.pl

 

{nocache:c9420b6c8a82b424853811b77f3ac185#0}
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl