O nas

Sklep internetowy MajsterOnline.pl oferuje szeroki asortyment profesjonalnych i oryginalnych elektronarzędzi, narzędzi ręcznych, narzędzi warsztatowych, zarówno dla amatorów majsterkowania jak i profesjonalistów. Wszystkie urządzenia posiadają gwarancję producenta oraz dostarczane są w wyznaczone w zamówieniu miejsce.

Odbiór techniczny mieszkania - krok po kroku jak do tego podejść. Część 1.

Odbiór techniczny mieszkania - krok po kroku jak do tego podejść. Część 1.

Kiedy nadchodzi ten piękny dzień odbioru własnego m nasuwa nam się wiele pytań. Czy ściany i podłogi trzymają pion i poziom? Czy okna są szczelne? Czy instalacja poprawnie podłączona? I wiele innych, które stawiają nas przed wyborem: wziąć specjalistę czy samemu sprawdzić wszystkie zakamarki. Tym, którzy zdecydowali się sami obejrzeć cztery kąty podpowiemy na co zwrócić uwagę podczas odbioru technicznego mieszkania, co wziąć ze sobą na odbiór, jakie zgłaszać usterki.

 

 

Zacznijmy od kilku wskazówek.

Na właściwy odbiór techniczny mieszkania umawiamy się zawsze w ciągu dnia, gdy jest widno. Aby można było zauważyć wszelkie usterki, nierówności i niedociągnięcia. Zabierzmy ze sobą koniecznie projekt oraz umowę kupna. Odbiór techniczny mieszkania rozpoczynamy od obmiarowania każdego pomieszczenia. Sprawdzamy czy mieszkanie zostało wybudowane zgodnie z projektem, ale musimy pamiętać podanym w umowie dopuszczalnym marginesie błędu, który określił deweloper - najczęściej jest to +/- 2% powierzchni. Do wykonania pomiaru przydatna będzie MIARA ZWIJANA 5M/19MM SUPREME MN-81-115 , którą polecamy ze względu na świetną jakość produktu. Wyposażona w magnes oraz stabilną taśmę z czytelną podziałką MIARA ZWIJANA 7,5M 27MM STUD MILWAUKEE jest wygodna w użytkowaniu nawet, gdy musimy zmierzyć coś bez pomocy drugiej osoby. Wykonując odbiór techniczny mieszkania zwróćmy uwagę również na wymiary innych newralgicznych miejsc np. miejsca na wannę, brodzik, pralkę czy pod zabudowę kuchni. Tu brak paru centymetrów może skutkować koniecznością przestawiania ścian lub zmianą koncepcji wnętrza.

Mamy nadzieję, że wstęp do artykułu okaże się pomocny. W następnych częściach opiszemy po kolei jak zabrać się do odbioru ścian i podłóg, okien i drzwi, instalacji oraz innych ważnych punktów. Już niebawem kolejne części podpowiedzi jak sprawnie i bezproblemowo odebrać mieszkanie. 

Jeśli pojawiają się jakieś wątpliwości odnośnie sprzętu - jego wyboru, zastosowania, jakości zapraszamy do kontaktu sklep@majsteronline.pl

 

   

{nocache:c9420b6c8a82b424853811b77f3ac185#0}
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl