O nas

Sklep internetowy MajsterOnline.pl oferuje szeroki asortyment profesjonalnych i oryginalnych elektronarzędzi, narzędzi ręcznych, narzędzi warsztatowych, zarówno dla amatorów majsterkowania jak i profesjonalistów. Wszystkie urządzenia posiadają gwarancję producenta oraz dostarczane są w wyznaczone w zamówieniu miejsce.

Jaką nagrzewnicę wybrać ?

Jaką nagrzewnicę wybrać ?

Nagrzewnice, a właściwie urządzenia grzewczo - wentylacyjne służą do nagrzania powietrza. Specjalnie wbudowane wentylatory zasilane przez paliwo rozprowadzają ciepłe powietrze po całym pomieszczeniu. Ze względu na działanie wentylatora wszystkie rodzaje nagrzewnic muszą być podłączone do gniazdka 230 V. W zależności od typu nagrzewnicy mogą być używane: w biurach, fabrykach, magazynach, warsztatach. Którą nagrzewnicę wybrać: gazową, elektryczną czy olejową? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć decyzję.

 

Nagrzewnice gazowe

Nagrzewnice gazowe Dedra najczęściej wykorzystywane w dużych pomieszczeniach i w rolnictwie, gdzie ogrzewane są szklarnie. Nagrzewnice gazowe Master zasilane są przez gaz propan lub propan - butan. Wszystkie nagrzewnice gazowe wyróżniają się lekkością, co daje łatwą możliwość transportu. W ofercie sklepu z narzędziami www.majsteronline.pl znajdują się nagrzewnice o wadze od 5 kg. nagrzewnica gazowa Dedra 9946 waży zaledwie 6,2 kg. Natomiast nagrzewnica gazowa Master BLP27M waży jedynie 9,4 kg i dodatkowo jest wyposażona w nową obudowę, co zdecydowanie ułatwia dostęp do ścieżki gazowej. W dużych magazynach zamiast promienika możemy użyć nagrzewnicy ded9946, która jest wyposażona w regulację mocy. Nagrzewnice gazowe są kompromisem pomiędzy nagrzewnicami olejowymi a elektrycznymi. Są stosunkowo tanie jednak wymagają dobrej wentylacji w pomieszczeniu, ze względu na możliwość zaczadzenia. Nagrzewnice gazowe wydzielają dużą ilość wody, która może doprowadzić do pojawienia się pleśni i grzyba. Do dogrzewania mieszkań rekomendujemy nagrzewnicę gazową Dedra 9946.

 

Nagrzewnice elektryczne

Nagrzewnice elektryczne są najtańsze w zakupie, jednak rachunki za zużycie prądu mogą być dla nas nie lada wyzwaniem w pomieszczeniach większych niż 2x2m . Dlatego nagrzewnice elektryczne najlepiej sprawdzają się w kioskach i małych sklepikach. Idealne modele do tych miejsc do nagrzewnica MASTER-B5EPB lub Dedra-9931C Dużą zaletą tych nagrzewnic  jest brak otwartego ognia. Nie wymagają dostaw paliwa i są łatwe do przenoszenia. W związku z tym, że nagrzewnice elektryczne nie emitują spalin mogą być używane w pomieszczeniach bez wentylacji. Nagrzewnice elektryczne są przyjazne dla środowiska, generują suche powietrze i są najmniej awaryjne ze wszystkich.

 

Nagrzewnice olejowe

Nagrzewnice olejowe są najdroższe w zakupie, jednak najtańsze w eksploatacji. Przeznaczone są do ogrzewania średnich i dużych pomieszczeń. Wśród nagrzewnic olejowych wyróżniamy dwa rodzaje. Nagrzewnice z odprowadzeniem spalin np DEDRA-9955TK lub DEDRA-9956TK. Nagrzewnice te mogą być wykorzystywane w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie przebywają ludzie, ponieważ emitują czyste powietrze. Wytworzone spaliny wydalane są na zewnątrz specjalnym przewodem. Drugim rodzajem nagrzewnic olejowych są nagrzewnice bez odprowadzania spalin. Przykładem są nagrzewnice MASTER-B150CED lub DEDRA-9950, które dodatkowo zostały wyposażone w czujnik przeciwprzegrzaniowy oraz obecności płomienia. Tego rodzaju nagrzewnice najczęściej wykorzystywane są na budowach. Największą zaletą nagrzewnic olejowych jest duża wydajność i niski koszt zakupu paliwa.


Przy wyborze odpowiedniej nagrzewnicy powinniśmy najpierw dobrze poznać pomieszczenie, w którym będzie ona używana. Jaka będzie jego powierzchnia, czy jest tam wentylacja. Jaki budżet mamy przeznaczony na zakup nagrzewnicy i jej użytkowanie później. Warto zastanowić się czy miejsce, w którym będziemy użytkować sprzęt jest narażone na pożary? Jeśli jest takie zagrożenie wtedy należy zdecydowanie wybrać nagrzewnice, które nie emitują płomienia.

 

Gdyby jednak pojawiły się dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu: sklep@majsteronline.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl