O nas

Sklep internetowy MajsterOnline.pl oferuje szeroki asortyment profesjonalnych i oryginalnych elektronarzędzi, narzędzi ręcznych, narzędzi warsztatowych, zarówno dla amatorów majsterkowania jak i profesjonalistów. Wszystkie urządzenia posiadają gwarancję producenta oraz dostarczane są w wyznaczone w zamówieniu miejsce.

Kosiarka elektryczna czy spalinowa? - jaki sprzęt wybrać?

Kosiarka elektryczna czy spalinowa? - jaki sprzęt wybrać?

Posiadacze trawników mają nie lada decyzję do podjęcia. Za oknem coraz cieplej. Słońce otula nas już wiosennym ciepłem. Trawa się zieleni i warto nad nią zapanować. Właściciele trawników mają do wyboru kilka opcji. Wśród nich są kosiarki spalinowe i elektryczne. Którą wybrać? Która sprawi/przysporzy nam więcej korzyści.

 

Wielkość trawnika

Na początek weźmiemy pod lupę wielkość trawnika. Kosiarka elektryczna jest urządzeniem wystarczającym przy trawniku o powierzchni do 500 m2. Dla małych trawników polecamy kosiarki elektryczne marki ALKO.

W przypadku kosiarek elektrycznych dużym ograniczeniem jest kabel. Przy zakupie kosiarki elektrycznej należy wziąć pod uwagę, usadowienie gniazdka elektrycznego na naszej posesji. W newralgicznych sytuacjach można użyć przedłużacza. Warto sprawdzić jaką długość ma przewód w wybranej przez Ciebie kosiarce.

Na obszarach o powierzchni 500m2 do 3000 m2 warto zainwestować w kosiarkę spalinową. Przy dużych trawnikach istotny jest napęd na koła, który zdecydowanie ułatwia prowadzenie kosiarki. Dodatkowym atutem kosiarek spalinowych jest brak wijącego się po trawniku kabla.  Są kosiarki z pełną regulacją prędkości lub kilkustopniową przekładnią. Przy wyborze kosiarki spalinowej istotna jest również wielkość kosza, do którego bezpośrednio będzie zbierana i w niektórych modelach mielona trawa. Kosz może mieć pojemność nawet do 75 l. Jeżeli zależy Ci na wielkości kosza, możemy polecić model ALKO-127126, kosiarkę wyposażoną w największy kosz w swojej klasie.

 

Bezpieczeństwo

Kosiarka powinna być przede wszystkim bezpieczna. Musi być wyposażona w hamulec do zatrzymania noża i silnika. Przed przystąpieniem do pracy zdecydowanie powinniśmy przeczytać instrukcję obsługi. Lepiej stracić kilka minut na czytanie instrukcji obsługi niż później stracić zdrowie. Gwarancja to kolejny istotny punkt przy wyborze kosiarki. Co jeśli z kosiarką coś się stanie? Warto być zapobiegawczym i jeszcze przed zakupem sprawdzić gdzie mieści się  serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

Jak często kosić trawę?

Biorąc pod uwagę nasz klimat wystarczy, że trawa będzie koszona co 7-14 dni. A co jeśli pojadę na dłuższy urlop? Tu zdecydowanie pomocne mogą okazać się kosiarki spalinowe z dużymi kołami i regulacją wysokości koszenia. Model ALKO-127126 będzie niezawodny w takiej sytuacji. W takim przypadku duże koła ułatwią nam koszenie po długiej nieobecności.

Wybór odpowiedniej kosiarki czy traktora jest bardzo trudny.  W naszym sklepie znajdziesz bogatą ofertę kosiarek spalinowych i elektrycznych.  

 

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji i zapraszamy do kontaktu: sklep@majsteronline.pl

 

{nocache:c9420b6c8a82b424853811b77f3ac185#0}
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl