O nas

Sklep internetowy MajsterOnline.pl oferuje szeroki asortyment profesjonalnych i oryginalnych elektronarzędzi, narzędzi ręcznych, narzędzi warsztatowych, zarówno dla amatorów majsterkowania jak i profesjonalistów. Wszystkie urządzenia posiadają gwarancję producenta oraz dostarczane są w wyznaczone w zamówieniu miejsce.

Jak naprawić zepsuty gwint?

Jak naprawić zepsuty gwint?

Zastanawiałeś się pewnie, czy jest możliwość naprawy zepsutego gwintu? Odpowiadamy TAK. Jak to zrobić? Krótki instruktaż przedstawiamy poniżej.

Uszkodzonej nakrętki bądź elementu powszechnie dostępnego, który ma gwint nie warto naprawiać. Wystarczy kupić nowy element z gwintem i po kłopocie. Bywają jednak przypadki, gdzie gwintowana rzecz nie jest powszechnie dostępna, wręcz nie do zdobycia. Wtedy można samodzielnie naprawić uszkodzony gwint. Sposobów na to jest kilka, my podamy Wam dwa.

 

 

Spirala do naprawy gwintów

Pierwszym sposobem na naprawę zerwanego gwintu jest użycie spirali do zerwanych gwintów BETA-437U/EM12Spiraladostępna jest w różnych rozmiarach M6, M8, M10, M12.

Rozpoczynamy od wiercenia, czyli oczyszczenie starego gwintu. Gwint oczyszczamy przy pomocy zwykłego wiertła. Wybieramy najmniejsze możliwie wiertło do danego gwintu. Poniżej prezentujemy jaką wybrać średnicę wiertła do rozmiaru gwintu:

M3 - 2,5mm
M4 - 3,4mm
M5 - 4,2mm
M6 - 5,2mm
M8 - 6,8mm
M10 - 8,8mm.

Następnie mierzymy, czy gwint i skok gwintownika są takie same jak śruby. Wykonujemy gwint trzymający spiralę. Podczas gwintowania pomocny będzie olej do gwintowania, wiercenia i cięcia BEKO-2989400. Kolejny krok to umieszczenie spirali, ale nie wykręcanie jej żeby nie uległa uszkodzeniu, pęknięciu.  Na zakończenie wkręcamy spiralę do zerwanych gwintów  i mamy nowy gwint.


Zestaw do naprawy gwintów

Drugą możliwością jest ponowne nagwintowanie starego gwintu za pomocą zestawu do naprawy gwintów M8 NEO 11-902 . Zestaw taki zawiera wykonane z wysokiej jakości stali chromowo-wanadowej akcesoria i reperaturki do naprawy gwintów,  w tym gwintownik, wiertło oraz 4 szt. reparatorek.  Średnica otworu się zwiększa, a jeśli gwintowanie jest zewnętrzne to się zmniejsza. Stary element nie będzie już pasował i trzeba go wymienić ze względu na wielkość nowego gwintu.  Zestaw NEO 11-902 jest przydatny w każdym warsztacie.

 

 

Naprawa zepsutego gwintu nie jest łatwa. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu: sklep@majsteronline.pl

 

{nocache:c9420b6c8a82b424853811b77f3ac185#0}
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl