O nas

Sklep internetowy MajsterOnline.pl oferuje szeroki asortyment profesjonalnych i oryginalnych elektronarzędzi, narzędzi ręcznych, narzędzi warsztatowych, zarówno dla amatorów majsterkowania jak i profesjonalistów. Wszystkie urządzenia posiadają gwarancję producenta oraz dostarczane są w wyznaczone w zamówieniu miejsce.

Jaką kupić szlifierkę kątową?

Jaką kupić szlifierkę kątową?

Szlifierka kątowa jest narzędziem bardzo uniwersalnym i każdy budowlaniec powinien być w nią wyposażony. Służy do cięcia i szlifowania. Jednak nie pozwala nam dobrze wypolerować. Szlifierka kątowa to narzędzie, które sprawdzi się przy pracach z blachą, płytkami ceramicznymi czy prętami metalowymi. Jaką szlifierkę wybrać? Która okaże się dla nas doskonałym wyborem?

 

Wielkość tarczy i moc

Na rynku dostępnych jest kilka wielkości tarczy. Przy jej wyborze musimy najpierw zdecydować na jakim materiale będziemy pracować. Szlifierki kątowe z tarczami o średnicy 115 mm  i 125 mm są najbardziej popularne. Używane są do prac domowych i niewielkich prac warsztatowych. W tych modelach moc jest zdecydowanie mniejsza i waha się od 500 W (szlifierka kątowa model: YT-82094). Największą mocą w tych wielkościach tarczy zdecydowanie może pochwalić się Makita. Model M-GA5030R   szlifierka odznacza się kompaktową konstrukcją, dzięki czemu łatwo nią manewrować w miejscach trudno dostępnych. Szlifierki kątowe z wielkością tarczy 115 mm i 125 mm o dużej mocy są zdecydowanie trwalsze i lepsze w użytkowaniu. Nie przegrzewają się, są bardziej odporne na uszkodzenia. Mimo to przeznaczone są do krótszych prac. Długotrwałe użytkowanie może spowodować przegrzanie i uszkodzenie silnika.

Z najtrudniejszymi wyzwaniami, czyli beton i kamień naturalny najlepiej poradzą sobie szlifierki kątowe z tarczą w rozmiarze 230 mm. Te szlifierki charakteryzują się dużą mocą i przeznaczone są do prac w dużych przedsiębiorstwach. Używana jest do cięcia kostki brukowej, zbrojeń a także konstrukcji metalowych.

 

Zasilanie

Do wyboru mamy szlifierki kątowe akumulatorowe i elektryczne. Zaletą akumulatorowych jest brak ciągnącego się kabla. Przykładem jest model DEW-DCG405N. Jednak przy sporadycznym używaniu akumulatory tracą swoje właściwości. Szlifierki kątowe do domowego użytku polecamy zdecydowanie na zasilanie elektryczne. Będą one znacznie tańsze. Majsterkowicze i hobbyści na pewno będą zadowoleni z modelu MN-93-022 expert szlifierka kątowa 125 mm i mocy 900 W. Zaletą tej szlifierki jest również rękojeść boczna mocowana w trzech położeniach i aż 3 metrowy przewód zasilający.

   

 

Wybór odpowiedniej szlifierki kątowej może okazać się trudny. Dlatego zapraszamy do kontaktu: sklep@majsteronline.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl